WK 2022 speelschema

Het WK 2022 speelschema vindt plaats in de maanden november en december, waarbij de openingswedstrijd op 21 november en de finale op 18 december 2022 worden gespeeld.

Het schema bestaat uit een groepsfase, gevolgd door achtste finales, kwartfinale, halve finales, play-off voor de derde plaats, en de finale.

In de knock-out fase wordt extra speeltijd toegevoegd in het geval de uitslag gelijk is. De extra tijd bestaat uit twee maal 15 minuten en zal na een korte pauze van 5 minuten worden gestart. De rust van deze extra tijd bestaat uit een drinkpauze van een minuut. De spelers blijven op het veld. Als de score na de extra tijd nog steeds gelijk is, dan volgt een penaltyserie om de winnaar te bepalen.

Inhoudsopgave [verbergen]

? min. leestijd | ? woorden

    De openingswedstrijd wordt op 21 november en de finale op 18 december 2022 gespeeld.

    Kortste schema sinds 1978

    Het toernooi in Qatar is met slechts 28 dagen het kortste WK in 44 jaar. Het Wereld Kampioenschap van 1978 in Argentinië duurde 25 dagen.

    4 wedstrijden per dag

    Het speelschema bestaat uit vier wedstrijden per dag. Hierdoor krijgen de spelers voldoende rust, in het korte en drukke schema.

    Flexibel speelschema

    De tijden en de stadions van de wedstrijden wordt pas na de loting ingevuld.

    Hierdoor kan de organisatie het schema zo indelen dat alle voetbalfans van de spelende landen de wedstrijd live kunnen kijken.

    Indeling groepswedstrijden

    De groepswedstrijden worden volgens onderstaand schema gespeeld. Elk team speelt tegen elk ander team uit dezelfde groep, volgens het league systeem. Dit betekent dat men drie punten voor een overwinning krijgt, één punt voor een gelijkspel en nul punten voor verlies.

    De laatste twee wedstrijden van elke groep worden op hetzelfde tijdstip afgetrapt op dezelfde dag. Hierdoor is het niet mogelijk om naar het resultaat van een concurrent te kijken.

    Speelschema WK 2022

    Dit is het speelschema van het WK 2022 in Qatar. Filter op land, poule of stadion.




    #2
    ma 21 nov 11:00

    Poule A

    Al Thumama
    Senegal Senegal 11:00 Nederland Nederland
     
    #3
    ma 21 nov 14:00

    Poule B

    Khalifa International
    Engeland Engeland 14:00 Iran Iran
     
    #1
    ma 21 nov 17:00

    Poule A

    Al Bayt Stadion
    Qatar Qatar 17:00 Ecuador Ecuador
     
    #4
    ma 21 nov 20:00

    Poule B

    Ahmad Bin Ali
    Verenigde Staten Verenigde Staten 20:00 Europese playoffs Europese playoffs
     
    #8
    di 22 nov 11:00

    Poule C

    Lusail
    Argentinië Argentinië 11:00 Saudi-Arabië Saudi-Arabië
     
    #6
    di 22 nov 14:00

    Poule D

    Education City
    Denemarken Denemarken 14:00 Tunesië Tunesië
     
    #7
    di 22 nov 17:00

    Poule C

    Stadion 974
    Mexico Mexico 17:00 Polen Polen
     
    #5
    di 22 nov 20:00

    Poule D

    Al Janoub
    Frankrijk Frankrijk 20:00 IC play-offs 1 IC play-offs 1
     
    #12
    wo 23 nov 11:00

    Poule F

    Al Bayt Stadion
    Marokko Marokko 11:00 Kroatië Kroatië
     
    #11
    wo 23 nov 14:00

    Poule E

    Khalifa International
    Duitsland Duitsland 14:00 Japan Japan
     
    #10
    wo 23 nov 17:00

    Poule E

    Al Thumama
    Spanje Spanje 17:00 IC play-offs 2 IC play-offs 2
     
    #9
    wo 23 nov 20:00

    Poule F

    Ahmad Bin Ali
    België België 20:00 Canada Canada
     
    #13
    do 24 nov 11:00

    Poule G

    Al Janoub
    Zwitserland Zwitserland 11:00 Kameroen Kameroen
     
    #14
    do 24 nov 14:00

    Poule H

    Education City
    Uruguay Uruguay 14:00 Zuid-Korea Zuid-Korea
     
    #15
    do 24 nov 17:00

    Poule H

    Stadion 974
    Portugal Portugal 17:00 Ghana Ghana
     
    #16
    do 24 nov 20:00

    Poule G

    Lusail
    Brazilië Brazilië 20:00 Servië Servië
     
    #17
    vr 25 nov 11:00

    Poule B

    Ahmad Bin Ali
    Europese playoffs Europese playoffs 11:00 Iran Iran
     
    #18
    vr 25 nov 14:00

    Poule A

    Al Thumama
    Qatar Qatar 14:00 Senegal Senegal
     
    #19
    vr 25 nov 17:00

    Poule A

    Khalifa International
    Nederland Nederland 17:00 Ecuador Ecuador
     
    #20
    vr 25 nov 20:00

    Poule B

    Al Bayt Stadion
    Engeland Engeland 20:00 Verenigde Staten Verenigde Staten
     
    #21
    za 26 nov 11:00

    Poule D

    Al Janoub
    Tunesië Tunesië 11:00 IC play-offs 1 IC play-offs 1
     
    #22
    za 26 nov 14:00

    Poule C

    Education City
    Polen Polen 14:00 Saudi-Arabië Saudi-Arabië
     
    #23
    za 26 nov 17:00

    Poule D

    Stadion 974
    Frankrijk Frankrijk 17:00 Denemarken Denemarken
     
    #24
    za 26 nov 20:00

    Poule C

    Lusail
    Argentinië Argentinië 20:00 Mexico Mexico
     
    #25
    zo 27 nov 11:00

    Poule E

    Ahmad Bin Ali
    Japan Japan 11:00 IC play-offs 2 IC play-offs 2
     
    #26
    zo 27 nov 14:00

    Poule F

    Al Thumama
    België België 14:00 Marokko Marokko
     
    #27
    zo 27 nov 17:00

    Poule F

    Khalifa International
    Kroatië Kroatië 17:00 Canada Canada
     
    #28
    zo 27 nov 20:00

    Poule E

    Al Bayt Stadion
    Spanje Spanje 20:00 Duitsland Duitsland
     
    #29
    ma 28 nov 11:00

    Poule G

    Al Janoub
    Kameroen Kameroen 11:00 Servië Servië
     
    #30
    ma 28 nov 14:00

    Poule H

    Education City
    Zuid-Korea Zuid-Korea 14:00 Ghana Ghana
     
    #31
    ma 28 nov 17:00

    Poule G

    Stadion 974
    Brazilië Brazilië 17:00 Zwitserland Zwitserland
     
    #32
    ma 28 nov 20:00

    Poule H

    Lusail
    Portugal Portugal 20:00 Uruguay Uruguay
     
    #35
    di 29 nov 16:00

    Poule A

    Khalifa International
    Ecuador Ecuador 16:00 Senegal Senegal
     
    #36
    di 29 nov 16:00

    Poule A

    Al Bayt Stadion
    Nederland Nederland 16:00 Qatar Qatar
     
    #33
    di 29 nov 20:00

    Poule B

    Ahmad Bin Ali
    Europese playoffs Europese playoffs 20:00 Engeland Engeland
     
    #34
    di 29 nov 20:00

    Poule B

    Al Thumama
    Iran Iran 20:00 Verenigde Staten Verenigde Staten
     
    #37
    wo 30 nov 16:00

    Poule D

    Al Janoub
    IC play-offs 1 IC play-offs 1 16:00 Denemarken Denemarken
     
    #38
    wo 30 nov 16:00

    Poule D

    Education City
    Tunesië Tunesië 16:00 Frankrijk Frankrijk
     
    #39
    wo 30 nov 20:00

    Poule C

    Stadion 974
    Polen Polen 20:00 Argentinië Argentinië
     
    #40
    wo 30 nov 20:00

    Poule C

    Lusail
    Saudi-Arabië Saudi-Arabië 20:00 Mexico Mexico
     
    #41
    do 01 dec 16:00

    Poule F

    Ahmad Bin Ali
    Kroatië Kroatië 16:00 België België
     
    #42
    do 01 dec 16:00

    Poule F

    Al Thumama
    Canada Canada 16:00 Marokko Marokko
     
    #43
    do 01 dec 20:00

    Poule E

    Khalifa International
    Japan Japan 20:00 Spanje Spanje
     
    #44
    do 01 dec 20:00

    Poule E

    Al Bayt Stadion
    IC play-offs 2 IC play-offs 2 20:00 Duitsland Duitsland
     
    #45
    vr 02 dec 16:00

    Poule H

    Al Janoub
    Ghana Ghana 16:00 Uruguay Uruguay
     
    #46
    vr 02 dec 16:00

    Poule H

    Education City
    Zuid-Korea Zuid-Korea 16:00 Portugal Portugal
     
    #47
    vr 02 dec 20:00

    Poule G

    Stadion 974
    Servië Servië 20:00 Zwitserland Zwitserland
     
    #48
    vr 02 dec 20:00

    Poule G

    Lusail
    Kameroen Kameroen 20:00 Brazilië Brazilië
     
    #49
    za 03 dec 16:00

    1/8 finale

    Khalifa International
    1A 1A 16:00 2B 2B
     
    #50
    za 03 dec 20:00

    1/8 finale

    Ahmad Bin Ali
    1C 1C 20:00 2D 2D
     
    #52
    zo 04 dec 16:00

    1/8 finale

    Al Thumama
    1D 1D 16:00 2C 2C
     
    #51
    zo 04 dec 20:00

    1/8 finale

    Al Bayt Stadion
    1B 1B 20:00 2A 2A
     
    #53
    ma 05 dec 16:00

    1/8 finale

    Al Janoub
    1E 1E 16:00 2F 2F
     
    #54
    ma 05 dec 20:00

    1/8 finale

    Stadion 974
    1G 1G 20:00 2H 2H
     
    #55
    di 06 dec 16:00

    1/8 finale

    Education City
    1F 1F 16:00 2E 2E
     
    #56
    di 06 dec 20:00

    1/8 finale

    Lusail
    1H 1H 20:00 2G 2G
     
    #58
    vr 09 dec 16:00

    1/4 finale

    Education City
    W53 W53 16:00 W54 W54
     
    #57
    vr 09 dec 20:00

    1/4 finale

    Lusail
    W49 W49 20:00 W50 W50
     
    #60
    za 10 dec 16:00

    1/4 finale

    Al Thumama
    W55 W55 16:00 W56 W56
     
    #59
    za 10 dec 20:00

    1/4 finale

    Al Bayt Stadion
    W51 W51 20:00 W52 W52
     
    #61
    di 13 dec 20:00

    1/2 finale

    Lusail
    W57 W57 20:00 W58 W58
     
    #62
    wo 14 dec 20:00

    1/2 finale

    Al Bayt Stadion
    W59 W59 20:00 W60 W60
     
    #63
    za 17 dec 16:00

    3/4e plek

    Khalifa International
    V61 V61 16:00 V62 V62
     
    #64
    zo 18 dec 16:00

    finale

    Lusail
    W61 W61 16:00 W62 W62
     

    Download het speelschema

    Download het WK 2022 speelschema in PDF, Excel of JPG.

    WK 2022 speelschema

    WK 2022 speelschema veel gestelde vragen (FAQ)

    Wanneer is het WK 2022 in Qatar?

    Het WK 2022 in Qatar is van 21 november tot en met 18 december 2022.

    Wanneer is de openingswedstrijd van het WK 2022?

    De openingswedstrijd van het WK 2022 is op 21 november 2022.

    Wanneer is de finale van het WK 2022?

    De finale van het WK 2022 is op 18 december 2022.

    Gepubliceerd op: 16-03-2010 | Bijgewerkt op: 26-05-2022 | Door:

    Reageer op 'WK 2022: Speelschema WK 2022 van 21 nov tot 18 dec'


    Meer reacties tonen


    Deel 'WK 2022: Speelschema WK 2022 van 21 nov tot 18 dec'

    Deel dit bericht via social media met je familie, vrienden en collega's!



    Het WK 2022 speelschema is van 21 november tot 18 december 2022. De eerste wedstrijd van het schema is op 21 november en de laatste op 18 december.